1

„Atletika s tradicí“

Atletika Poruba je největší porubský sportovní klub s 50.letou historií a s fungujícím systémem sportovního pohybového rozvoje od předškolního věku až po realizaci sportovních dovedností atleta ve vrcholovém sportu. Dlouhodobě a systematicky pracujeme s dětmi, mladými sportovci i špičkovými mládežnickými a dospělými atlety.

O nás
2

„Pohyb je radost“

Dětské sportování v klubu máme postaveno na půdorysu hravé atletiky, kde je naším cílem všestranná pohybová aktivita, která je motivuje i zabaví. V dětském věku je základem všech činností hra a my doporučujeme všestrannou pohybovou výchovu pomocí vhodné motivace tak, abychom nenásilnou formou dokázali dítě naučit správné pohybové návyky.

O nás
3

„Všestrannost je základ“

Pravidelná účast v organizovaných pohybových a sportovních činnostech pozitivně ovlivňuje pohybové chování dětí a dospívajících sportovců. Preferujeme všestranný rozvoj zaměřený na zlepšování fyzické kondice, zvyšování zdatnosti, která je základem schopnosti vyrovnat se s běžným životem. Vzhledem k dlouholetým systémovým zkušenostem a velmi úspěšné práci s mladými atlety v Atletika Poruba již řadu let funguje Sportovní středisko Českého atletického svazu, které je primárně zaměřeno na péči o talentované atlety ve věku 12-19 let.

O nás
4

„Od první krůčků ke světovým medailím“

Výborné tréninkové zázemí našeho klubu a intenzivní spolupráce s regionálními a celorepublikovými sportovními centry (Krajská atletická akademie Ostrava, Centrum individuálních sportů Ostrava, Sportovní gymnázium Ostrava, Centrum sportu ministerstva vnitra OLYMP) nám umožňuje pracovat v klubu i s atlety reprezentační a mezinárodní úrovně mládežnické i dospělé kategorie.

O nás