Sportovní středisko ATLETIKA PORUBA

Náš klub se již desítky let systematicky dlouhodobě věnuje sportovní přípravě dětí a mládeže. Již ve 20.století jsme v klubu pracovali systémem Sportovních tříd při ZŠ Porubská (Fučíkova). 
V současnosti se systém transformoval na SPORTOVNÍ STŘEDISKA při Českém atletickém svazu, kde pracujeme s dětmi a mládeží od kategorie žactva, přes dorosty až po juniory.

  1. ŽACTVO (děti 12 - 15 let)
  2. DOROST (mládež 16 - 17 let)
  3. JUNIOŘI (mládež 18 - 19 let)

Naše porubské Mládežnické centrum navazuje na atletickou přípravku a postupně rozvíjí zejména atletické a kondiční dispozice nutné k přechodu do dospělé atletiky.
V tréninkovém procesu nezapomínáme ani na zásadní všeobecný rozvoj pohybových dovedností, vzdělávací činnost nutnou k pochopení podstaty sportovního rozvoje a herní činnosti. 

Tréninkový proces je zajištěn kvalifikovanými a profesionálními trenéry, vytvořili jsme odpovídající zázemí a svou činnost koordinujeme s dalšími složkami článků péče o talentovanou mládež v České republice.

V mládežnických kategoriích při výchově talentovaných atletů úzce spolupracujeme s regionálními školami i svazovými organizacemi:

KAAO-logo.png ciso.png  logo_sg_kruh.png  zs porubska 2.png

Mládež Mládež Mládež Mládež