Stříbrné vícebojařské M ČR

V rámci "prodlouženého víkendu" v termínu 10-12.2. 2023 probíhalo v Praze M ČR ve vícebojích všech kategorií - žáci, žákyně, dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, muži a ženy. Náš klub na toto M ČR jely zastupovat 4 děvčata - dvě žákyně - Štefková Nela, Udvarosová Barbora a dvě dorostenky - Lieblová tereza a Poštulková Petra. Všechny děvčata nastoupila na svůj pětiboj (60m př, výška, koule, dálka, 800m) již v pátečním programu. A je třeba říci, že podívaná to byla opravdu náramná! Všechna děvčata bojovala o medaile!!! Nakonec z toho byly celkově 2x stříbrná medaile, 1x bramborová a 1x 6.místo. Kdo víděl, tak buď nevěřil svým očím a nebo "okusoval" celý den nehty :-D... Pojďme, ale popořádku.

 

 

Začali jsme závodem na 60m překážek žákyň, kde si obě děvčata - Nelča i Barča udělaly nové osobáčky a po první disciplíně figurovaly na 2(Nela) a 5(Barbora) místě.
Následovala výška, kde se Barči moc nedařilo. Zato Nelča si vyrovnala svůj osobní rekord a výkonem 162cm se vyhoupla po 2 disciplínach do vedení v soutěži! Barča v tu chvíli byla na 13. místě.
Další disciplínou byla koule, kterou mívá lepší Barča, ale Nelča se v poslední době také zlepšuje a dostává se k 10 metrům. Ani jedna z děvčat nevrhla osobáček, ale neztratily, což bylo mnohem důležitější. Barča v kouli 3. místo a Nelča hned za ní na 4. místě. Po 3 disciplínách Nelča i nadále vedla a Barča začala stahovat ztrátu z výšky. Poskočila z 13. místa na 7. místo.
Rozhodující disciplínou se tedy zdála dálka, tam pokud někdo uskočí, tak to asi na poslední disciplíně udrží! Nestalo se tak a tak všichni bojovali jak jen to šlo - jen založit a všechny 3 pokusy nepřešlápnout... Nelča si skočila druhým pokusem halový PB 5.12 a Barča 5.10. Děvčata v dálce neoslnila, ale ve finále ani naštěstí nezklamala a díky slabším výkonům ostatních soupeřek ani nic moc neztratila. Nelča 5. místo, Barča 7. místo - celkově Nelča pořád ve vedení a Barča se dotahuje na 4. místo!!!
A máme zde poslední disciplínu - 800m, kde dojde k "převratným" změnám.... Nelča nezvládne běžet za domluvených 2:40min a přichází o titul. I tak skončí na fantastickém 2. místě na M ČR a je to její historicky první individuální medaile z M ČR a rovnou vícebojařská!!! Mega gratulace. Barča po odstoupení jedné ze soupeřek ze závodu jde do finální disciplíny ze 3. místa a do 800m dala úplně vše, celou sebe, ale o 16 bodů (1,30 sekundy) jí nakonec bronzová medaile unikla a bylo z toho celkové 4. místo - i to je fantastický posun!!!

M ČR žactva
2. místo - Štefková Nela - 3 320bodů - osobní, oddílový rekord
4. místo - Udvarosová Barbora - 3 166 bodů - osobní rekord

A nyní se pojďme podívat na dorostenky :-).... Terka i Péťa nastupovaly do soutěže na 60m překážek opravdu skvěle! Peťa má vynikající překážky a to i potvrdila - zvítězila a po první disciplíně vedla soutěž. Terka v novém osobáku po první dosciplíně na 4. místě.
Jdeme na výšku, která je výsostnou disciplínou zase v případě Terky, ale v letošním roce jí přišla na chuť i Peťa :-). Terka v novém osobáku a Peťa ve vyrovnaném osobáku na 1. místě respektive na 5. místě ve výšce, pro děvčata znamená po dvou disciplínách dokonce 1. místo Terka, 2. místo Peťa!!!
A jdeme na kouličku :-)... další výstavní disciplína Terky, ale ani Peťa zde na tom není vůbec špatně. Bohužel oběma děvčatům nevyšla koule úplně na 100%, každá zde ztratila cca půl metru... na pořadí po třech disciplínách se to již ve velmi vyrovnaném souboji projevilo. Terka pořád vede, ale lehce se na ni soupeřky dotahují. Pěťa se propadla na 4. místo. A jedeme dále
Dálka. Disciplína, které se "bojí všichni... 3 křížky a je konec nadějím... toto děvčata, ale zvládla... ufff... Peťa si vyrovnala svůj osobáček, ale jistě si myslela na trošku lepší výsledek. Terka s dálkou trošku bojovala a těch 30cm od osobáčku chybělo..., ale i tak po 4 disciplínách Terezka vedla a Peťa byla na 5. místě. Obě děvčata i s vidinou na medaile. Jenže...
Poslední disciplína 800m je neúprosná a krutá... vícebojaře bolí asi nejvíce :-(..., ale je potřeba s ní bojovat... A je třeba říci, že obě děvčata bojovala jako lvice! Obě si zaběhly vlastní osobní rekordy, bohužel to nakonec u Terezky znamenalo posun z vedoucí pozice na nádherné 2. místo a stříbrnou medaili z M ČR vícebojů! A pro Peťu celkové 6. místo v kategorii - Wow, skvělá práce děvčata!

M ČR dorostu
2. místo - Lieblová Tereza - 3 742bodů, jen 2b od osobního rekordu
6. místo - Poštulková Petra - 3 570bodů, osobní rekord


Skvělá reprezentace porubské atletiky! Moc gratulujeme děvčatům i jejich trenérům (Duda Aleš, Fiala Martin, Sajdok Stanislav, Válka Ivan)

Kompletní výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/65721/0/2