MČR - starší žactvo - den první

Mladé Porubské hvězdy zazářily již první den na MČR v Břeclavi, kdy se jim v nabité konkurenci podařilo získat mistrovský a vicemistrovský titul.

V brzkých ranních hodinách se vypravila skupina mladých atletů na největší národní závody v sezoně. Jednalo se o MČR, na které se všichni, kterým se podařilo v našlapané konkurenci na tento závod probojovat, těšili.

V sobotním programu se na start postavili tito porubští sportovci a sportovkyně:

  • Šeliga Štěpán - 60 m
  • Mazzolini Petra - 60 m
  • Goron Tomáš - 800 m
  • Straková Tereza - 800 m
  • Štefková Nela - 100 m př.
  • Udvarosová Barbora - dálka
  • Udvarosová, Ministrová. Štefková, Mazzolini - 4 x 60 m

A jak se jim dařilo?

Nelča Štefková již v rozběhu na 100 m překážek prokázala, že do Břeclavi přijela s "formou jako hrom", když hladce postoupila do finále. Po krátké regeneraci ve finále pak tuto formu potvrdila velkolepým výkonem, který jí zajistil MISTROVSKÝ TITUL na této trati!

Peťa Mazzolini při pátečním rozcvičení vyřkla svůj sen a také velký cíl získat již dlouho očekávanou medaili z MČR. S touto vidinou zvládla rozběh na výbornou a finále bylo její s velkým Q. Ve finále se pak tento sen stal skutečností, kdy tato bojovnice předčila značnou část papírově silnějších soupeřek a ZÍSKALA STŘÍBRO!

Jak už to bývá dobrým zvykem, tak Porubáci i letos nezaháleli a postavili na MČR štafetu 4 x 60 m ve složení: Udvarosová, Ministrová, Štefková a Mazzolini. Děvčata po doběhu figurovala na 2. místě, avšak po odběhnutí všech štafet jim zůstala hořko-sladká bramborová pozice. I tak ale děvčata překvapila a potěšila veškeré Porubské nadšence.

Na nejkratším sprintu se dnes objevil i Štěpán Šeliga, který se v silné konkurenci rozhodně neztratil a doběhl na 12. místě. Štěpán sice do finále nepostoupil, ale se vztyčenou hlavou se může teď aspoň koncentrovat na zítřejší 150 m.

Dnes si také dokázala pro 16. příčku doskákat Barča Udvarosová ve skoku dalekém, což lze po její nedávné nemoci považovat za kvalitní výkon, i když víme, že Barča umí létat i dále.

V Břeclavi se dnes ukázali i zástupci běžeckých disciplín, a to jmenovitě Tom Goron a Terka Straková. Tom i přes to, že s účastí na MČR nepočítal, předvedl krásný výkon a s 18. pozicí a novém osobním rekordu se v české konkurenci na 800 m rozhodně neztratil. Terka díky poctivé přípravě také nic nenechala svým soupeřkám zadarmo, avšak jak fanoušci atletiky určitě ví, osmistovka dokáže být velmi zrádná.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a samozřejmě těm, kteří závodí v neděli, držíme palce, ať jsou se svými výkony spokojeni.

16.9.2023_Mazzolini.jpg