2. kolo závodů staršího žactva ve Vítkovicích: Atletika Poruba bojuje o postup

Druhé kolo závodů družstev staršího žactva proběhlo 23. května ve Vítkovicích. Jak se našim atletům vedlo tentokrát?

Dívčí tým Atletiky Poruba obsadil v nabité konkurenci 7. místo. Přítomná děvčata byla z tohoto umístění poměrně zklamaná vzhledem k tomu, že do finále postupuje pouze 6 celků. Není však nutné ztrácet naději vzhledem k tomu, že děvčata mohou o svůj postup zabojovat ještě na dalších kolech této týmové soutěže, kde náš tým (doufejme) posílí i děvčata, která na 2. kolo nedorazila.

Chlapci opět předvedli svou soudržnost a chuť bojovat. V těsném závěsu za týmem SSK Vítkovice obsadili bramborovou pozici a prozatím v clkovém bodování po obou kolech jsou rovněž na 4. (postupové) pozici.

VÝSLEDKY

Nutno je však zmínit zklamání nás trenérů, které je odůvodněné velmi nízkou účastí. Z 39 přihlášených závodníků se dostavilo pouze 28. Děkujeme těm, kteří se s předstihem omluvili a pádně odůvodnili. Takhle by to mělo vypadat! Výrazná část z nich však svou neúčast ani neomluvila a ani nezdůvodnila. Toto je opravdu neférové vůči přítomným závodníkům z našeho týmu a rovněž vůči trenérům, kteří účast některých musí zjišťovat až na místě a v průběhu konání závodu. Navíc pózdní odhlášky (po zahájení závodů) výrazně komplikují i celkovou organizaci závodů pořadatelům.

Přesto však patří velké poděkování všem zúčastněným! Odhodlaně jste bojovali a reprezentovali klub Atletika Poruba. Pevně věříme, že se na příštím kole více semkneme a tento zodpovědný přístup budou mít i ti, kteří na 2. kolo soutěže družstev nezúčastnili.

Další závody družstev nás čekají 13.6.

Tým Atletiky Poruba