MČR - starší žactvo - den druhý

Porubáci rozšířili sbírku medailí o další 2 cenné kovy. Kdo se o to postaral tentokrát? 

Dovolte nám nejprve představit všechny porubské účastníky nedělního programu MČR

  • Mazzolini Peťa  - 200 m př.
  • Štefková Nelča - 200 m př
  • Bastová Kiki - 150 m
  • Šeliga Štěpán  - 150 m
  • Gelnar Adam  - koule
  • Bastová, Štefková, Udvarosová, Mazzolini  - 4 x 300 m

Nutno je začít úvodní dráhovou disciplínou nedělního programu, a to během na 200 m překážek. Zde jsme měli hned 2 porubské střely, a to Peťu Nelčou, které dokázaly obě postoupit suverénně do finále z prvních míst v rozběhu. Před finálovým během panovala nervózní atmosféra. Obě porubačky pomýšlely na medailová umístění, avšak bylo jim jasné, že pro to musí ze sebe vydat vše!

Hned po výstřelu finálového běhu na 200 m překážek bylo vidět, že Peťa Nelča vystřelily neohroženým způsobem vpřed k medailovému cíli a překážky přebíhaly mezi prvními ze všech. Těsně před koncem zatáčky se však jedna bariéra stala pro Nelču osudnou, když hnána zlatou ambicí byla zakopla a padla bolestivým způsobem k zemi. Nelča je však neskutečná bojovnice, a i přes všechen smutek závod dokončila na 6. místě.

Peťa, běžíci ve vnější dráze, naštěstí stejnou bariéru překonala bez problémů a využila svého rychlostního potenciálu k tomu, aby si v ohromném osobním rekordu doběhla pro stříbrnou medaili. Tímto si Peťa rozšířila svou sbírku vicemistrovských titulů ČR a všem porubským fanouškům udělala ohromnou radost.

Peťa i Nelča si po svých výkonech vysloužily místo v české reprezentační výpravě na mezistátní utkání, které se koná týden po MČR. Děvčatům moc gratulujeme k jejich reprezentačním startům!

Na další sprinterské distanci (150 m) se nám představili další 2 porubští sportovci, kteří ozdobili nedělní poledne dalším finálovým postupem. Kiki i přes velkou předešlou nervozitu ve finále bojovala jako drak a dokázala si přisvojit 10. pozici, což je vzhledem k tomu, že je Kiki v kategorii staršího žactva prvním rokem, velice slibný začátek její sportovní kariéry.

Štěpán, který si již v rozběhu zaběhl nový osobní rekord, se pral jako zvíře o umístění v "TOP 10" a jeho snažení se mu také podařilo! Štěpánovi se totiž po včerejší protrápené 60 podařilo získat v o něco delším sprintu 9. pozici, což je v tak nabité konkurenci velice obdivuhodný výkon.

Jediným "neběžeckým" porubským účastníkem nedělního programu byl Adam, který se zde dokázal probojovat ve vrhu koulí. Adam sice vrh koulí moc netrénuje, ale i tak dokázal, že zvládá i téměř bez technické přípravy divy! Tak uvidíme, jestli se Adam do budoucna rozhodne rozvinout svůj potenciál.

Jak již bývá dobrým zvykem, závěr celého MČR patřil štafetám 4 x 300 m, kde se objevila i čtveřice porubských děvčat (Kiki Bastová, Nelča Štefková, Barča Udvarosová, Peťa Mazzolini. Porubská děvčata šla do tohoto závodu s jasným cílem, a to vydat ze sebe vše, co v nich po náročném víkendu zbylo! Jinak totiž nelze na této disciplíně pomýšlet na přední příčky.

Porubskou štafetu skvěle rozběhla Kiki Bastová, která se nezalekla silných soupeřek a předala Nelči Štefkové s odstupem od všech dalších soupeřek 3. běhu. Nelča i přes své zdravotní komplikace, které se u ní vyskytly po bolestivém pádu na překážkách, dala do svého úseku vše, tento náskok udržela a předala Barči Udvarosové na jasně prvním místě. Barča svým během prokázala, že si místo v této štafetě zaslouží. Poté, co na dráze nechala kus sebe, předala své kolegyni Peti Mazzolini také na prvním místě. Peťa po vysilujícím finále na 200 m překážek nenechala na sobě žádnou únavu znát a zafinishovala ve skvělém čase, u kterého se na časomíře ukázalo NL (National Leader).

Děvčata, včetně trenérů Poruby, však po doběhu čekalo ještě několik krušných minut, jelikož ke startu byl připraven ještě jeden, papírově nejsilnější, běh děvčat. Po doběhu si však všichni porubáci s nadšením oddechli, když děvčata o pouhou 1 setinu sekundy za 4. místem získala bronz!

20230917_154641.jpg

Břeclav hostila velice napínavé MČR, které pro všechny sportovní nadšence nadšence bylo ukázkou toho, že v Atletice Poruba dlouhodobě vychováváme velké bojovníky, kteří se nezaleknou ani největších národních závodů.

Tým Atletiky Poruba děkuje všem, kteří se probojovali na MČR a skvěle zde reprezentovali svou „alma mater“. Jsme na vás moc pyšní!

20230917_154829.jpg

20230917_154555.jpg